2025 netleri · TYT
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (2 Yıllık) Kaç Net? (2025)
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümüne 2025 YKS'de en düşük puanla yerleşen öğrencilerin netleri. En yüksek taban puanlı programa TYT 43,25 net, en düşük taban puanlı programa TYT -3,5 net ile girildi. (TYT en fazla 120 net.) Taban puanlarını gör →
En yüksek tabanlı program
43,25
TYT
En düşük tabanlı program
-3,5
TYT
Net verisi olan program
16
2025 · KKTC/MTOK hariç
Üniversitelere göre Fotoğrafçılık ve Kameramanlık netleri (2025)
16 program
| Üniversite / Program | Puan | OBP | TYT Türkçe | TYT Sosyal | TYT Mat | TYT Fen | TYT /120 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Başkent Üniversitesi (Ankara) Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (Burslu) | 323,229 | 414,94 | 22,75 | 11 | 9 | 0,5 | 43,25 |
| İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (Burslu) | 319,205 | 373,85 | 24 | 10 | 1,5 | 1,5 | 37 |
| Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık | 296,956 | 358,1 | 24,5 | 12,5 | 0 | 0,75 | 37,75 |
| Kocaeli Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık | 283,763 | 364,47 | 23,5 | 5,25 | 2,25 | 2 | 33 |
| İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (Ücretli) | 281,799 | 375,5 | 19 | 9 | 3,25 | 0 | 31,25 |
| Anadolu Üniversitesi (Eskişehir) Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (Açıköğretim) | 260,738 | 290,43 | 19 | 9,25 | -1,25 | 1,25 | 28,25 |
| Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık | 260,709 | 288,4 | 15 | 7 | 0 | 0 | 22 |
| Atatürk Üniversitesi (Erzurum) Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (Açıköğretim) | 255,019 | 292,1 | 14,75 | 6,5 | 3,5 | 0,75 | 25,5 |
| Yakın Doğu Üniversitesi (KKTC-Lefkoşa) Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (Burslu) | 244,468 | 380,2 | 16,5 | 2,25 | 0 | 0 | 18,75 |
| Muş Alparslan Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık | 240,311 | 383,1 | 10,5 | 7,75 | -0,25 | -1,25 | 16,75 |
| Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık | 236,499 | 350,29 | 8,75 | 7,25 | -0,75 | 2 | 17,25 |
| Bayburt Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık | 235,619 | 330,11 | 8,5 | 7,75 | 0,25 | 1 | 17,5 |
| Bitlis Eren Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık | 235,168 | 344,05 | 6,25 | 7,5 | 1 | 2 | 16,75 |
| Yakın Doğu Üniversitesi (KKTC-Lefkoşa) Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (%50 İndirimli) | 193,994 | 373,25 | 6,25 | 0 | -4,25 | 0 | 2 |
| Başkent Üniversitesi (Ankara) Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (%50 İndirimli) | 192,345 | 345,02 | 1,25 | -1,25 | 2,5 | -1 | 1,5 |
| İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (%50 İndirimli) | 150,624 | 265,8 | 2,5 | 0,25 | -3,75 | -2,5 | -3,5 |
Netler, programa o yıl en düşük puanla yerleşen öğrencinin netleridir (YÖK Atlas). Yanlışı çok olan bir derste net eksi olabilir.
Sık sorulan sorular
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (2 Yıllık) kaç net ile girilir?
2025 YKS'de Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünde en yüksek taban puanlı programa son yerleşen öğrencinin netleri TYT 43,25, en düşük taban puanlı programa son yerleşenin netleri TYT -3,5 idi.
Faydalı sayfalar
Tercih Robotu
Sıralamanla girebileceğin bölümler
YKS Puan Hesaplama
Netlerinden puan ve sıralama
4 Yıllık Bölümler
Lisans taban puanları
2 Yıllık Bölümler
Önlisans taban puanları
Hangi Bölüm Kaç Net
Son yerleşenin netleri
Üniversite Ücretleri
Vakıf ve KKTC ücretleri
Burslu Bölümler
Ücretsiz okuyabileceklerin
Tercih Rehberi
Tercih adım adım